Verdwenen Paastradities .

Westeremden– Verdwenen paastradities kom je overal tegen, zo ook in Westeremden. Neutenschaiten  bijvoorbeeld was vroeger een heel gezellige familiespel dat werd ook wel gespeeld bij de buren waar het vaak gezellig aan toe ging.
Hier in onze dorp werd het vaak gespeeld in ons Dorpshuis, gezien dat het wat aan de kleine kant was werd het verplaatst naar een aardappelschuur van fam: Bos aan de Bredeweg (vroeger Mellema) waar het spel diverse jaren heeft plaats gevonden. Tijdens het spel werd er ook Piepke gerookt, dat betekent wie het langst kon volhouden met lange kalken pijpen waar nog rook uit kwam. Het Piepke roken werd hiervoor altijd gehouden in ons Dorpshuis tijdens de jaarvergadering van de dorpsvereniging, waar wel 50 tot wel 60 personen op afkwamen om aan te horen wat de dorpsvereniging te vermelden had. Gezien dat het hier op den duur niet meer toegestaan werd om Piepke te gaan roken in het dorpshuis werd het verplaatst naar de schuur van Fam: Bos waar het samen werd gehouden met het Neutenschaiten. Maar ook het Piepke roken heeft zijn hoogtij jaren gekend, helaas werd het animo steeds minder en heeft het bestuur doen besluiten om te stoppen met het Piepke te roken. Ook het Neutenschaiten liep met de jaren sterk achteruit, steeds minder mensen kwamen op het gezellige spel af en ook uiteindelijk heeft het bestuur ook hier het handdoek in de ring moeten gooien. Dit gebeuren zal mogelijk ook geschieden met het Paasvuur die op de oude stortplaats al geruime jaren plaats vind. Voor die tijd werd het paasvuur gehouden bij Fam: Bos in een silo vlak bij de boerderij. Gezien dat het te gevaarlijk werd heeft men besloten om op het stuk land bij de ijsbaan te laten plaats vinden. Maar ook hier kwamen klachten binnen door de vele rookontwikkelingen die hierbij gepaard ging, toen heeft men toen besloten om bij fam: Dijkema op de oude stortplaats te laten plaats vinden. Maar naar jaren traditie hangt ook hier donkerwolken boven het hoofd. Er komen nieuwe hoogspanningsmasten te staan vlak bij het oude stortplaats waardoor de hitte een probleem kan opleveren voor de hoogspanningskabels. Zo komt mogelijk ook hieraan een einde aan de traditie die Westeremden altijd heeft gekend. Het bestuur Orando heeft enkele jaren geleden besloten om voor de kinderen een knutselmiddag te organiseren, nu is er sinds vorige jaar ook voor volwassen een knutselmiddag waar men gelukkig hun ei in kwijt kan.