Boompjes geplant op de begraafplaats tijdens Boomfeestdag.

WESTEREMDEN– Wethouder Pier Prins van de gemeente Loppersum heeft vandaag (woensdag 14 maart) in het kader van Nationale Boomfeestdag samen met leerlingen van basisschool Abt Emo 38 iepen geplant bij de begraafplaats in Westeremden. Ook Ricky van den Aker van Stichting Groninger Bomenwacht hielp mee. De jongste kinderen hebben bloembollen geplant op het terrein. De Nationale boomfeestdag staat dit jaar in het teken van Operatie Boomfeestdag: Maak ‘t buiten’beter! Het thema is gekozen aan de hand van de opkomende problematiek rond essentaksterfte in Nederland. In de gemeente Loppersum stond de dag ook in het teken van het nieuwe groenbeleid van de gemeente: Samenwerken aan een natuurlijk GROEN Loppersum! We hebben een groene gemeente en dat wil ik graag zo houden,” zegt Prins. „We kiezen ervoor om, ter compensatie, voor elke gekapte boom in onze gemeente een nieuwe boom te planten, want zo houden we onze gemeente groen. Ik vind het erg leuk dat we basisschoolkinderen tijdens de Nationale Boomfeestdag kunnen betrekken bij het planten van nieuwe bomen. Zij raken zo betrokken bij de natuur en we laten ze graag ervaren dat groen goed doet en belangrijk is, ook voor onze toekomst.” De gemeente Loppersum doet al jarenlang mee aan de Nationale Boomfeestdag. Iedere basisschool uit de gemeente komt een keer aan de beurt. De Boomfeestdag 2018 in Westeremden werd georganiseerd door Stichting Groninger Bomenwacht, Stichting Landschapsbeheer Groningen en de gemeente. De aanplant van nieuwe bomen werd mogelijk gemaakt vanuit het ‘1000 bomenplan’ van Kansrijk Groningen, waaraan ook de provincie Groningen een financiële bijdrage levert.