Inwoners Westeremden organiseren energiebesparingen.

Westeremden – In Westeremden valt nog veel energiewinst te halen want het dorp wil energieneutraal worden. Om hier een flinke impuls aan te geven, hebben inwoners, Jan-Willem Brontsema, Margriet Ripke, Tineke Roorda, Roelof Hupkes en Marja Elema een buurtteam gevormd om samen met dorpsgenoten invulling te geven aan de dorpsvisie.. Ze beginnen met een buurtbijeenkomst op woensdag 17 mei om 19.30 uur in het Dorpshuis van Westeremden. Alle buurtgenoten zijn van harte welkom!
Kom naar de dorpsbijeenkomst op 17 mei! Die avond stelt het buurtteam zich voor en vertelt over hun plannen. Buurkracht geeft tips en concrete handvatten over inzicht in je energieverbruik. “Samen energie besparen begint bij je eigen woning. Er komt ook een versterkingsopdracht waarbij er aan (bijna) alle woningen wat gedaan moet worden. Dus willen wij de twee combineren. Versterken? Dan ook direct isoleren. Kom dus ook!” aldus Jan-Willem. Het hele dorp energieneutraal “We willen proberen zoveel mogelijk voordeel te halen uit de vervelende omstandigheden waarin ons dorp zich bevindt. Om dat te bereiken moet je goed voorbereid zijn en weten hoe je huis ervoor staat. Weet je dat niet zelf, dan hebben we voor jou een energieadviseur geregeld die voordelig een persoonlijk energieadvies voor jouw woning kan opstellen. Tijdens de avond kun je je hiervoor opgeven. Om je een inzicht te geven in wat je kunt verwachten, presenteert de energieadviseur op 17 mei zijn resultaten van een representatieve woning in ons dorp. Ons doel is om een totaalbeeld van de huizen in Westeremden te krijgen zodat we met dorpsbewoners en experts aan de slag kunnen om samen ons dorp energieneutraal te maken. Doe je mee?”. Samen besparen loont Buurkracht laat zien hoe je inzicht krijgt in je energieverbruik. Met tips en concrete handvatten. Jan-Willem: “Je hoort er alles over en kunt je meteen aanmelden om gratis energieverbruiksmeters te lenen. O ja, neem je je energierekening (jaarverbruik) mee, dan laten we je meteen zien hoe energiezuinig je al bent.” Het buurtteam hoopt veel dorpsgenoten te begroeten op 17 mei.